Wiedza
i doświadczenie

Ogólnopolskie Konferencje
ifm electronic


Zapraszamy Państwa na cykl konferencji skierowany do przedstawicieli branży automatyki przemysłowej

„ifm wiedza i doświadczenie” to niezwykle aktywne dni warsztatów, dyskusji i spotkań ludzi biznesu. W trakcie konferencji eksperci i praktycy ifm electronic kompleksowo przedstawią produkty i usługi firmy.

Głównym założeniem cyklu konferencji jest rzeczowa wymiana myśli, a co za tym idzie prawdziwe sprzężenie fachowej wiedzy i cennego doświadczenia.

 

W trakcie konferencji chcemy przybliżyć odbiorcom i użytkownikom automatyki przemysłowej najważniejsze założenia komunikacji z czujnikami za pomocą interfejsu IO-Link. Wiodący producenci czujników, elementów wykonawczych i systemów sterowania opracowali standard IO-Link. Wspólnie stworzono znormalizowany i niezależny od magistrali obiektowej interfejs do automatyzacji, umożliwiający realizację połączeń punkt-punkt bez konieczności adresowania. Przełączniki binarne, które w przeszłości ograniczały się najczęściej do prostych sygnałów sterujących lub wartości analogowych, stały się z czasem inteligentnymi czujnikami. Dzisiaj czujniki IO-Link firmy ifm oferują całkowicie nowe opcje. Umożliwiają na m.in.  przesyłanie danych cyklicznych i acyklicznych oraz komunikatów w obu kierunkach.

IO-Link – we connect you!

Podczas konferencji przybliżony zostanie także interfejs sieciowy AS-i, pozwalający na znaczne uproszczenie okablowania w różnorodnych aplikacjach za pomocą jednego, dwużyłowego przewodu. Dzięki swojej niezawodności, łatwej obsłudze i szerokim możliwościom diagnostycznym, interfejs AS-i jest coraz bardziej doceniany przez klientów i coraz częściej stosowany w aplikacjach przemysłowych.

 

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem spotkań!

Lokalizacje

Prelegenci

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mateusz Gomółka

Mgr inż. Automatyki i Robotyki, specjalista z zakresu systemów sterowania maszyn mobilnych w firmie ifm electronic. Posiada certyfikowane kwalifikacje z dziedziny elektrohydrauliki proporcjonalnej i wieloletnie doświadczenie w programowaniu sterowników PLC, w oparciu o standardy największych producentów branży automotive. Głównym obszarem jego działalności jest problematyka systemów sterowań dla maszyn mobilnych. Poprzez uczestnictwo w wielu szkoleniach oraz konferencjach, posiadł cenną umiejętność diagnozowania i rozwiązywania problemów w aplikacjach.

prelegent-2

Piotr Michalski

Doktor nauk technicznych, specjalista z zakresu budowy i eksploatacji maszyn, czujników i sieci przemysłowych oraz napędów elektrycznych, z 18-letnim doświadczeniem przemysłowym. Posiada certyfikowane kwalifikacje z zakresu integrowania systemów automatyki, między innymi takich firm jak: Siemens, ifm electronic, Mitsubishi Electric, GE, Festo, SEW Eurodrive oraz B&R. Pracownik naukowo dydaktyczny Politechniki Śląskiej. Wieloletnie doświadczenie w pracy dydaktycznej związanej z systemami automatyki przemysłowej i teorią sterowania zaowocowało wieloma publikacjami.

ifm2

Rainer Fuchs

Application engineer, swoją karierę zawodową rozpoczął u jednego z największych niemieckich dostawców energii. Następnie przez dwanaście lat pracował jako inżynier automatyki dla inżynierii PLC i HMI. Jako inżynier aplikacji w ifm electronic jest odpowiedzialny za przedmioty IO –Link.

image002

Wojciech Ryczaj

Mgr inż., absolwent Politechniki Poznańskiej oraz MBA ukończone w Wielkopolskiej Szkole Biznesu W Poznaniu. Posiada 17 Lat doświadczenia zawodowego związanego z projektowaniem i wytwarzaniem Sytemów Połączeniowych. W ifm ecolink Kierownik Działu Badan i Rozwoju –specjalizacja Przemysłowe Systemy Połączeniowe.

DSC_0055

Marek Maciejewski

Mgr inż. automatyk. Od 2001 roku związany z automatyką przemysłową jako projektant programista systemów automatyki przemysłowej głównie w branży automotive. W ifm electronic od 2008 roku jako inżynier projektu odpowiedzialny za dział sterowania maszyn mobilnych, a od 2015 kierownik sprzedaży na całą Polskę. Wieloletnie doświadczenie z projektowania i uruchamiania automatyki przemysłowej w firmach produkujących samochody (VW, GM Opel, Ford, Mercedes) a także elektrowni węglowej (projekt we współpracy z Metso/Alstom dla Tauron). Łączy bogate doświadczenie inżynierskie na polu sprzedaży komponentów automatyki przemysłowej w ifm electronic.

280x222

Artur Szymiczek

Dyrektor techniczny firmy INTEX, a zarazem wybitny ekspert z wieloletnim doświadczeniem w zakresie systemów sterowania opartych na rozwiązaniach firmy SIEMENS oraz systemów komunikacji przemysłowej. Autor licznych dokumentacji szkoleniowych wykorzystywanych na szkoleniach INTEX. Jego publikacje należą do najbardziej poczytnych w zbiorze literatury technicznej obejmującym PROFIBUS i PROFINET i są prawdziwym kompendium wiedzy w tej dziedzinie. Posiada wszystkie międzynarodowe certyfikaty w zakresie PROFIBUS i PROFINET – łącznie z tytułem PROFISAFE Certified Designer oraz PI Training Center Instructor w pełnym zakresie. Uzyskanie przez firmę INTEX statusu akredytowanego centrum PICC oraz PITC to w szczególności jego osobista zasługa. W prowadzonych przez mgr inż. Artura Szymiczka różnego typu szkoleniach uczestniczyło już kilka tysięcy specjalistów z całej Polski, którzy przyznając mu najwyższe noty docenili jego ogromny zasób wiedzy i perfekcyjnie prowadzone zajęcia.

Tomasz

Tomasz Cieślik

Absolwent Politechniki Śląskiej specjalizacja maszyny i urządzenia górnicze i wiertnicze.  Od 20 lat związany z hydrauliką siłową i przemysłem. W Grupie PONAR dyrektor ds. klientów strategicznych. Współpracuje m.in. z przemysłem obronnym, lotniczym czy hutniczym w dziedzinie systemów hydrauliki siłowej i układów smarowniczych. Koordynował wiele projektów krajowych i międzynarodowych m.in. rozwój systemów hydraulicznych maszyn mobilnych dla przemysłu obronnego; koncepcja i produkcja kompletnych stanowisk testowych dla UTC Group; projekt Caterpillar w kraju i zagranicą; modernizacje linii walcowniczych oraz ciągłego odlewania stali dla Grupy CMC.

Z zamiłowania i pasji nurek. Właściciel certyfikatu CMAS P3.